Miejsce, które przyciąga unikalną atmosferą

Fuzja to miejsce przyciągające ludzi, takie które na całym świecie określane jest mianem destination place. Co to dokładniej oznacza? Małą dzielnicę z charakterystyczną i niepowtarzalną atmosferą. Dla mieszkańców Łodzi miejsce spotkań w samym centrum miasta, dla zwiedzających – wspaniała atrakcja do zobaczenia i miłego spędzenia czasu. Jedni i drudzy spotkają się w Fuzji, bo projekty destination przyciągają z definicji.

Koncepcja rewitalizacji przestrzeni

Młoda Łódź

Łódź od lat odradza się, rośnie i pięknieje na naszych oczach. Odnawiane są kamienice, powstają nowe miejsca spotkań, nowoczesne biurowce i infrastruktura. Fuzja to znacząca cześć tego procesu. Dzięki niej Łódź nie zyskuje kilku budynków, nowego placu dla lokalnej społeczności czy odnowionej ulicy. Do Łodzi wraca cały fragment miasta, mała dzielnica zaprojektowana według spójnej koncepcji, która szanuje miasto, jego wyjątkowy charakter i mieszkańców. Już niedługo łodzianie będą spacerować zaułkami Fuzji i już nikt nie będzie pamiętał, że to miejsce było kiedyś ogrodzone murem.

Projekt FUZJA

Za projekt Fuzji odpowiada renomowane studio architektoniczne Medusa Group, które z wielką uwagą i poszanowaniem dla historycznego dziedzictwa podchodzi do tej przestrzeni miejskiej. Chcemy, żeby Fuzja współgrała z istniejącą tkanką Łodzi, uzupełniała ją i tworzyła przyjazny, otwarty dla wszystkich fragment miasta.

Źródło: Inwestycja – FUZJA ECHO (fuzja-echo.pl)