Skalne Miasto Adršpach to niezwykłe miejsce, które urzeka turystów z całego świata. Jeśli fotografia krajobrazu to twoja pasja, kochasz podróże, i fascynujące widoki, koniecznie odwiedź to miejsce. Wiek Skał Adrszpaskich szacuje się na 89 milionów lat, kiedyś bowiem całe leżały na dnie praoceanu. Dzisiejszy kształt skał zawdzięczają działaniu wody, która przez miliony lat kształtowała ten niezwykły krajobraz.

Narodowy rezerwat przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich to miejsce, w którym tysiące skalnych wież zachwyca swoją urodą. Oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających. Najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 m, a imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 m w dół. Nie brakuje tu też wąwozów, przejść między skałami o zaledwie 50 cm szerokości czy malowniczych jeziorek, w których woda jest krystalicznie czysta.

Dla pasjonatów fotografii krajobrazowej to idealne miejsce do tworzenia niezapomnianych zdjęć. Tajemniczy, klimatyczny las, rozległe widoki na skałki oraz wiele innych pięknych zakątków Skał Adrszpaskich z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi fotografii. Nie ma nic piękniejszego, niż uchwycić w kadrze naturalne piękno, które oczarowuje od pierwszego wejrzenia.