Light Move Festival to jeden z największych i najbardziej spektakularnych festiwali światła w Europie, który co roku przyciąga setki tysięcy widzów do Łodzi. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem „Szukając szczęścia” i nawiązywał do 600. urodzin miasta. Przez trzy dni, od 29 września do 1 października, łódzkie ulice, place i budynki zamieniły się w olśniewającą scenografię pełną kolorów, dźwięków i ruchu.

Jako fotograf, nie mogłem przegapić tej okazji, aby uwiecznić na zdjęciach niezwykłą atmosferę i piękno festiwalu. W tym wpisie chciałbym podzielić się z Wami moimi najlepszymi ujęciami z Light Move Festival 2023 i opowiedzieć o moich wrażeniach z tego wydarzenia.

Największą atrakcją festiwalu były mappingi, czyli projekcje świetlne na fasadach budynków, które tworzyły iluzję trójwymiarowości i ruchu. Mappingi można było podziwiać w kilku miejscach w centrum miasta. Każdy z nich był inny i przedstawiał inną historię związaną z hasłem festiwalu. Oprócz mappingów, festiwal oferował wiele innych atrakcji świetlnych. Niektóre z nich były interaktywne i reagowały na ruch lub dotyk widzów.

Festiwal był nie tylko okazją do podziwiania światła, ale także do poznawania miasta i jego historii. Wiele atrakcji nawiązywało do bogatej kultury i tradycji Łodzi, takiej jak przemysł włókienniczy, kino czy sztuka uliczna. Festiwal był też okazją do spotkania z ludźmi i wspólnej zabawy. Na ulicach panowała radosna i przyjazna atmosfera, a wiele miejsc zapraszało do wstępu i uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach.

Light Move Festival 2023 był dla mnie niezapomnianym przeżyciem i fantastycznym źródłem inspiracji fotograficznej. Mam nadzieję, że moje zdjęcia oddają choć część magii tego wydarzenia i zachęcą Was do odwiedzenia Łodzi podczas kolejnej edycji festiwalu.